(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Трахеїт може вразити організм дитини будь-якого віку, але, в групу ризику більш часто потрапляють діти, які мають слабку дихальну систему. При цьому, трахеїт може спостерігатися в організмі дитини і як самостійне захворювання, так і паралельно з іншими вірусними інфекціями.

 

Визначити трахеїт у дітей можна по гавкаючому кашлю, супроводжуючогося больовими відчуттями в грудній клітці, підвищеній температурі тіла, осиплости і хрипоті голосу. Поява трахеїту можна спостерігати з перших днів захворювання, а, прийнявши заходи лікування своєчасно, позбутися симптомів можна через три - чотири дні. Запущена стадія трахеїту може перетекти в хронічну форму.

 

Лікування трахеїту

 

Ні за яких обставин не рекомендується лікувати трахеїт у дітей самостійно, так як при неправильно вжитих заходах терапії захворювання може ускладнитися. Лікування повинно проводитися під наглядом лікаря-педіатра. Варто відзначити, що ні в якому разі не можна використовувати для лікування дитячого трахеїту препарати, що застосовуються дорослими - це загрожує побічними ефектами і негативною дією на організм дитини.

 

Основне завдання при лікуванні трахеїту у дітей - позбутися запального процесу і виснажливого кашлю. Крім цього, необхідно привести в нормальний стан імунну систему дитини і компенсувати втрачені організмом вітаміни. При вірусному трахеїті неускладненому для терапії у дітей антибіотики найчастіше не потрібні. У разі мікробної природи трахеїту (гемофільної або пневмококової інфекції) антибіотики призначаються в обов'язковому порядку, як і у випадку гнійних ускладнень захворювання.

 

Підозри на гнійний трахеїт можуть виникнути, коли з'являються виділення зеленого кольору у вигляді мокротиння, підвищується температура і відбуваються типові зміни показників в аналізі крові. Основний напрямок при лікуванні трахеїту у дітей - придушення сухого і нав'язливого кашлю. Важливим завданням є домогтися перетворення організмом дитини сухого кашлю у мокрий, тоді мине й хворобливий стан, і напади кашлю будуть набагато рідше. З цією метою, лікар може призначити до застосування краплі або сиропи з муколітичним, відхаркувальними та протикашльовими властивостями - «Стоптуссін», «АЦЦ», «Лазолван». Вживати їх потрібно протягом не тривалого періоду - до зміни кашлю з сухого на вологий. Після цього стимулювати потрібно тільки виведення мокротиння.

 

Позитивний лікувальний ефект при трахеїті у дітей надають полоскання порожнини горла розчинами з антисептичною дією, інгаляції з застосуванням розчину хлориду натрію (фізрозчину), мінеральної води або інших препаратів, які розріджують мокротиння. Для того щоб швидше відходила мокрота у дітей при трахеїті, лікарі рекомендують до вживання всередину лужне пиття у великих кількостях - молоко з додаванням меду, масла або мінеральної води «Боржомі», чай з молоком, лимоном, малиною.

 

З цією ж метою застосовуються відвари з мати-й-мачухи, липового цвіту, подорожника, шавлії, кореня солодки, калини, м'яти, ромашки, які мають протизапальну і відкашлює дію. Для відновлення імунної системи дитячого організму при трахеїті рекомендується вживати аскорбінову кислоту і вітамін А у великих кількостях, приймати полівітаміни та імуномодулятори. Хронічний трахеїт лікується приблизно такими ж основними лікарськими препаратами, як і гострий. Крім лікарських засобів, проводиться фізіотерапія - інгаляції з ультразвуком, УВЧ, індуктометрія, електрофорез із застосуванням йодиду калію або хлориду кальцію. 

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34