(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Чому підвищується температура?  

 

Висока температура - не хвороба, а прояв реакції організму на захворювання. Якщо підвищується температура тіла, значить, у дитини є якесь запальне або інфекційне захворювання. І висока температура в цьому випадку - неспецифічна захисна реакція організму, спрямована на боротьбу з першопричиною захворювання, наприклад, з вірусами і бактеріями. З'ясувати причину підвищення температури тіла може тільки лікар, тому в будь-якому випадку потрібно викликати лікаря педіатра. А до приходу педіатра важливо правильно "працювати" з температурою.

 

Безпечна та небезпечна температура

 

Вважається, що для дитини небезпечна температура вище 38 градусів. "переносимість", тобто стійкість до підвищення температури, залежить від віку та стану нервової системи. Чим молодша дитина, тим дошкульніше її організм до підвищення температури тіла. Діти, які перенесли перинатальне ураження ЦНС, схильні до судом, збудливі, можуть дати судомну реакцію при меншій температурі.

 

Збивати або не збивати?

 

Коли дитина захворіла, температуру тіла потрібно постійно контролювати і не допускати її підвищення до критичних цифр. При цьому для однієї дитини критичною буде температура 39 градусів, а у кого-то температура 37,5 градусів викличе судоми. Температуру, критичну для конкретної дитини, визначає лікар, що її спостерігає.

 

Як збивати температуру?  

 

Як ми вже говорили, не можна допускати підвищення температури тіла до критичних цифр. Тому потрібно своєчасно вживати заходів по зниженню температури тіла. До таких належать: фізичні методи охолодження (народні засоби), жарознижуючі препарати, рясне пиття.

 

Народні методи боротьби з температурою

 

 Багато хто знає, що обтирання тіла дитини розчином води з оцтом або горілкою дає швидкий результат. Однак для дітей такий метод все ж не підходить, оскільки чреватий отруєнням речовинами, що містяться в оцті і горілці. Тому для того, щоб збити температуру тіла, досить обтирати дитину просто прохолодною водою, особливо під колінами, на ліктьових згинах, на скронях, на стопах. Крім того, можна покласти на лоб шматочок тканини, змочений у воді. При високій температурі тіла дуже важливо, щоб дитина потіла. Інакше протирання прохолодною водою може дати зворотний ефект. Дитину почне бити озноб, а температура тіла не знизиться. Для того щоб виділявся піт, потрібно, щоб дитина багато пила потогінних рідин: журавлинний морс, чай з малиною, чай з квітками липи (можна поєднати з малиною), чай з лимоном, сік з червоної смородини або брусничний сік, настій шипшини.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34