(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Стоматит - це запалення слизової оболонки порожнини рота, яка заподіює малюкам сильний дискомфорт. Воно може бути викликано декількома збудниками.

 

Стоматит у дітей розвивається на тлі загального зниження імунітету. Якщо організм дитини ослаблений переохолодженням, інфекцією, стресом, порушеннями травлення або дисбактеріозом, він стане «легкою здобиччю» для будь-якого збудника стоматиту. 

 

Травматичний стоматит часто виникає у маленьких дітей через звичку тягти в рот різні предмети, в тому числі з гострими гранями.

 

Симптоми стоматиту у дітей 

 

Є кілька форм стоматиту. Найпоширеніша - герпетичний стоматит. Дитина стає млявою, примхливою, у неї може з'явитися нежить і кашель, підвищується температура. Батьки характеризують цей стан як звичайну застуду, але через кілька днів у малюка червоніють і набрякають ясна, збільшуються підщелепні лімфовузли, а в роті і навколо нього з'являються висипання. При звичайному перебігу хвороби через 5-7 днів настає одужання.

 

Гостра форма герпетичного стоматиту розвивається рідко. В цьому випадку температура може підніматися до 40ºС, а висипання не проходять кілька тижнів. 

 

Другий різновид стоматиту - бактеріальний. Він часто виникає на тлі ангіни, пневмонії або отиту. У роті дитини з'являються яскраво-червоні виразки з білим центром, які заважають їй і сильно болять. 

 

Існує ще травматичний стоматит у дітей, який є наслідком пошкодження слизової рота (опік від їжі, подряпини від іграшок і пр.). У місці поразки спочатку з'являється набряк і почервоніння, а потім розвивається язвочка, яка при відсутності лікування стає постійним джерелом інфекції.

 

Лікування стоматиту у дітей 

 

Оскільки існує безліч різних збудників стоматиту, призначити необхідне лікування може тільки лікар. Зазвичай дитині необхідно полоскати рот кожні дві години, особливо після їжі. Для цього краще використовувати настій ромашки або міцний теплий чай без цукру, можна також застосовувати «Гексорал».  Якщо малюк ще не може прополоскати рот сам, треба укласти його на бік і окропити порожнину рота з балончика.

 

Будьте обережні, у маленьких дітей (до півроку) спрей може викликати спазм голосової і дихальної щілини, який провокує напад задухи, тому для них препарати у вигляді аерозолів не підходять. 

 

Якщо стоматит має вірусну або бактеріальну природу, то після полоскання треба обробити ранки призначеною лікарем маззю. Якщо ж у дитини травматичний стоматит, корисно змащувати їх масляним розчином вітаміну А або обліпиховою олією. Для того, щоб дитина могла нормально їсти, попросіть лікаря призначити знеболюючі засоби («Камистад», «Холісал»), і обробляйте ними губи, язик і ясна дитини перед годуванням. Харчування при стоматиті має бути повноцінним по складу, але м'яким або пюреобразним по консистенції.  При стоматиті потрібно обмежити малюка в солодощах, а краще зовсім від них відмовитися на час лікування, так як цукор допомагає зростанню кількості бактерій у ротовій порожнині. Не варто також їсти їжу з великим вмістом солі і гарячу їжу.  Для профілактики стоматитов важливо вчасно лікувати застуди і стежити за станом зубів, регулярно відвідуючи стоматолога.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34