(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Дитяча розеола - це інфекція, що вражає зазвичай маленьких дітей, переважно до дворічного віку. Друге поширена назва хвороби - раптова екзантема. Відома також розеола як дитяча лихоманка, шоста хвороба і псевдокраснуха.

 

Симптоми дитячої розеоли часто плутають з ознаками ГРВІ, краснухи або алергії, тому поставити діагноз буває складно.

 

Причини появи хвороби

 

Причина дитячої розеоли - збудник герпесу 6 і 7 типів. У дорослих ці віруси викликають синдром хронічної втоми, а у дітей - розеолу. Вірус потрапляє в шкіру і тканини, викликає їх пошкодження, інфікує мононуклеарні клітини, вступає в реакцію з імунними клітинними факторами і провокують появу висипу (висипки на шкірі). Захворювання широко поширене серед дітей, але, механізм зараження все ж не вивчений. Імовірно і найбільш імовірно, що передається вірус, що викликає розеолу, повітряно-краплинним шляхом. Інкубаційний період - 5-15 дн, в середньому 3-7 дн. Найчастіше розвивається розеола у дітей навесні та восени.

 

Симптоми дитячої розеоли

 

Розеола дитяча починається з різкого підйому температури тіла дитини до 39-40,5 грд. Блювоти, нежитю, кашлю, катаральних явищ, змін стільця не спостерігається. Температура тримається на високому рівні 3-5 дн, при цьому ефективність жарознижуючих препаратів мінімальна. Критичне падіння температури припадає на 4й день, і через 10-20год. після стабілізації стану на всьому тілі з'являються рожеві папульозні плямисті висипання, злегка підняті над шкірою. Зберігаються висипання ще протягом декількох годин або днів. Після того, як проявляється висип, підйом температури більше не фіксується. Проходить екзантема без плям і лущення через 4-7дн. Характерний симптом - висип починає поширюватися з тулуба, після переходить на обличчя, шию, руки, ноги. Найбільш рясні висипання спостерігаються на тіло дитини.

 

Додаткові симптоми розеоли: збільшення шийних, вушних (задніх) лімфовузлів, дитина млява, погано їсть, дратівлива. Іноді відзначається збільшення печінки, селезінки. В крові спостерігається збільшення лімфоцитів, зменшення кількості лейкоцитів.

 

Діагностика захворювання

 

Крім зовнішнього огляду та оцінки симптомів дитячої розеоли, роблять аналіз крові, іноді застосовують серологічну діагностику (спостерігається збільшення титру імуноглобуліну G в чотири рази). Важливо при постановці діагнозу відрізнити розеолу від лікарської висипки, ентеровірусних неполіоміелітних інфекцій, еритеми інфекційної, сепсису, отиту, бактеріальної пневмонії, менінгіту, краснухи, кору.

 

Лікування дитячої розеоли

 

Немає специфічного лікування дитячої розеоли. Для полегшення стану дитини під час підйому температури, їй дають жарознижуючі засоби - парацетамол, стежать за тим, щоб не настало обезводнення. Приміщення, де знаходиться хвора дитина, слід постійно провітрювати. Симптоматичне лікування дитячої розеоли дітям з імуносупресією (пригніченням імунітету через недавно перенесенї захворювання, стреси). Якщо ефективність засобів для зняття жару буде мінімальною і у дитини почнуться судоми, необхідно звернутися за лікарською допомогою.

 

Профілактика захворювання

 

З огляду на те, що причина дитячої розеоли - зараження вірусом, профілактика полягає лише в обмеженні контакту дитини з імовірно зараженими цією хворобою дітьми. Тому дітей, у яких встановлено це захворювання, як і при іншій контактній інфекції, потрібно ізолювати до повного одужання.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34