(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Переплутати нежить з чим-небудь іншим неможливо, тому як нежить завжди супроводжується виділенням слизу з носа, закладенням носа, можливо чханням і втратою нюху, а в деяких випадках ще й головний біль. Якщо дихати важко або з носу потекло - однозначно це нежить.

 

Народна мудрість говорить: якщо нежить не лікувати, то він пройде за тиждень, а якщо лікувати - за сім днів. Але яким би мудрим не був наш народ, а лікувати - це доля конкретно медичного лікаря. І ось він якраз стверджує, що нежить лікувати неодмінно потрібно. Головне знати, як. 

 

Як визначити риніт у дітей

 

Риніт (той самий, який в народі називають нежиттю) - явище часте і звичне, особливо у дітей і ще більше - у новонароджених. Носові ходи немовляти ще занадто вузькі, відходження слизу скрутне, а у всіх новонароджених цей самий слиз мається. Так ось цей «нежить» лікувати якраз не слід (але полегшити дихання дитині все ж потрібно). Зазвичай, так званий нежить новонароджених може виникати протягом перших 10 тижнів життя.

 

Варто навчитися розпізнавати такий фізіологічний нежить, щоб не лікувати дитину зайвий раз, коли в цьому немає ніякої необхідності. Зовсім по-іншому йде справа з гострим ринітом у дітей. Гострим називається нежить, тривалістю до 10 днів, викликаний інфекційним захворюванням або деякими іншими причинами. Переважно гострий риніт у дітей супроводжує ГРЗ і ГРВІ, тобто є інфекційним або вірусним. Його, як і кашель або підвищення температури, також слід лікувати. Але лікування зводиться до допомоги дитині пережити захворювання, а не до застосування ліків.

 

Особливої уваги вимагає нежить у немовлят, оскільки слизова оболонка у них набрякає швидше, ніж у старших дітей і дорослих, порожнину носа значно вже (тому швидше і легше перекривається доступ повітря), та й імунітет ще дуже слабкий. Крім того, маленькі діти не вміють сякатися, що ускладнює відходження слизу.

 

Нешкідливий нежить дуже швидко може перерости в серйозні захворювання, наприклад, синусит, отит, фарингіт та інші. Дитячий риніт зазвичай виступає в якості симптому якого-небудь захворювання, а не як самостійна хвороба. А у дітей в переважній більшості випадків, як ми вже говорили, супроводжує саме респіраторні інфекції (якщо мова не йде про хронічний риніті). Але якою б не була причина появи нежитю, лікувати потрібно в першу чергу якраз її, а не наявність сопів. Нежить при вірусному захворюванні є захисною реакцією організму, за допомогою якої він намагається вбити патогенні віруси і мікроби і не пустити болячку далі: в легені і бронхи.

 

А для цього не можна допускати пересихання слизової носа. Це головна умова одужання, і всі ваші заходи в лікуванні дитячого нежитю повинні бути спрямовані саме на це: зволоження носових ходів, а не їх висушування, яким би рятівним не показали такий вихід. Якщо ніс пересохне, дитина почне дихати ротом. І тоді слиз почне висихати вже в легких. Віруси з мікробами йдуть далі вглиб, що загрожує розвитком пневмонії та інших важких ускладнень. Зважаючи на це не можна закапувати дитячі носики ніякими судинозвужувальними краплями (Санорин, Нафтизин, Назол, Галазолін, Фармазолін). Тому що після короткочасного видимого полегшення (слизова пересохла - соплі течуть), починається набряк слизової, який без цих крапель вже не зняти.

 

Як лікувати гострий риніт у дітей  

 

Повітря в приміщенні, де знаходиться дитина, повинно бути чистим, вологим і прохолодним. В іншому випадку дихання ставатиме скрутним, слизова буде пересихати, і справа буде рухатися не до одужання, а до поглиблення захворювання. Тому часто провітрюйте приміщення (температура повинна бути 20, максимум 22 градуси) і зволожуйте повітря в кімнаті. Подбайте про те, щоб дитина пила достатню кількість рідини.

 

Капайте в ніс дитині носові краплі для зволоження і розрідження слизу. Для цього підійде фізрозчин: по 3-4 краплі в кожну ніздрю. Можна закопувати ектерицид або масляні розчини вітамінів Е і А: по 1-2 краплі не частіше, ніж кожні 2 години. А найкраще поєднувати фізрозчин з маслянистими краплями. Купіть в аптеці готовий фізрозчин або морську водичку. Щоб дитині легше було дихати, можна підняти узголів'я ліжка або укласти його на високу подушку для кращого відходження слизу з носа. Але обов'язково прослідкуйте, щоб малюку було зручно.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34