(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Порок серця мітральний , найбільш часто зустрічється з набутих вад. Виникає він з причини поразки мітрального (двостулкового) клапана, який розташований між лівим передсердям і шлуночком, і стулки якого розташовані по краях мітрального отвору. 

 

Якщо все в нормі, то клапан відкривається при скороченні лівого передсердя, кров надходить у лівий шлуночок, потім при скороченні шлуночка клапан зачиняються, кров з шлуночка відходить у аорту. Якщо є недостатність мітрального клапана, то при скороченні лівого шлуночка кров частково повертається в ліве передсердя, а також легеневие коло кровообігу, викликаючи при цьому його перевантаження та застій. Також утруднюється викид крові в шлуночок з лівого передсердя, якщо є звуження мітрального отвору, тим самим збільшуючи перевантаження судин легенів.

 

Причини розвитку захворювання

 

У більшості випадків причиною мітрального пороку є ревматичні явища, що відбуваються в серці. Після ревматизму, на мітральному клапані відбувається наростання нових жорстких клітин, які не дають потрібну свободу клапану, заважаючи нормальному його відкриттю. Крім того відбувається рубцювання клапана, і мітрального отвору. Якщо вчасно не діагностувати хворобу, і не почати лікування, то з часом в ураженому митральному клапані починає утворюватися мінеральне нашарування, яке практично повністю порушує всю роботу клапана - розвивається так званий мітральний стеноз.

 

Але для розвитку цього явища зазвичай потрібен не один рік. До речі пам'ятаєте, не завжди при ревматизмі утворюється мітральний порок серця. Якщо дитина хвора на ревматизм, у нього є реальний шанс повністю одужати і уникнути подібної проблеми серця. Мітральний порок може бути ще спровокований, наприклад, великими викидами крові, через які з часом в стулках мітрального клапана утворюються тріщини. З часом вони затягуються, але утворюючи при цьому рубці, і тоді стулка вже стає жорсткою і погано рухомою. А чим далі, тим рубців ставати все більше, відбувається зрощення тканин, і відповідно погіршення стану хворого.

 

Варто сказати, що мітральні пороки серця бувають трьох видів:

Недостатність клапана - так званий простий порок, він формується найчастіше;

Звуження мітрального отвору - стеноз;

І поєднання стенозу і простого пороку - складний порок.

 

Симптоми хвороби  

 

Симптоми мітрального пороку залежать від ступеня його виразності. В основному він розвивається сам по собі, і довго може бути компенсованим, тобто хворий може його довго не помічати. Але коли відбувається декомпенсація, тобто порок вже нічим не компенсується, то з'являється задишка, болі в області серця, кашель, порушення ритму - тахікардія. При важких випадках, набряки кінцівок, за рахунок скупчення рідини збільшується живіт.

 

Діагностика мітрального пороку серця

 

Діагностувати хворобу можна за допомогою ехографії, або ж магнітно - резонансної томографії. При необхідності може проводитися зондування серця, оглядається клапан, вимірюється тиску як в передсерді, так і в шлуночку. Лікування мітрального пороку серця, це його корекція або заміна клапана. І, звичайно ж, не забуваємо про джерело хвороби, тобто ревматичну інфекцію, усунення порушень ритму. При незначних змінах клапана відбувається або його корекція, або заміна за допомогою зондування, тобто грудна клітина не розкривається. Успішно використовуються свинячі клапани, що пройшли обробку проти відторгнення. Але, зрозуміло, все це повинен сказати вам лікар, якщо потрібно таке лікування, то краще консультуватися не в одній клініці, а 2-3-х.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34