(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Вроджені вади серця - це анатомічні дефекти серця, що виникли в період внутрішньоутробного розвитку дитини. Такий дефект може бути як один, так і поєднання декількох відразу. Дефект може бути як стінок серця, так його судин і клапанів, всього описано близько ста вад розвитку серця.

 

 Патологія ця не така вже й рідкісна - близько 10 вад розвитку серця на тисячу новонароджених, і вона займає перше місце серед причин смертності дітей першого року життя. Незважаючи на таку невтішну статистику, в даний час своєчасно надана медична допомога здатна врятувати 95% дітей з вродженими вадами серця, і повернути їх до повноцінного життя. Надзвичайно важлива рання постановка діагнозу, бо чим раніше усунена патологія, тим більше шансів на вилікування є у дитини.


Вроджені вади серця: причини і симптоми розвитку

 

Формується порок розвитку у плода в першому триместрі розвитку вагітності, несприятливими факторами можуть виступати шкідливі звички вагітної жінки, такі, як куріння або вживання алкоголю, контакт з токсичними речовинами, перенесення інфекційних захворювань, що надають мутагенну дію на плід (краснуха, вітрянка, токсоплазмоз, цитомегаловірус ), прийом деяких лікарських препаратів, вплив іонізуючого випромінювання.

 

Іноді порок серця проявляє себе відразу після народження дитини, іноді протікає безсимптомно досить довго. В деяких випадках цю патологію вдається виявити ще під час внутрішньоутробного розвитку дитини, під час планового обстеження вагітної жінки. Чим раніше буде виявлена патологія, тим раніше буде надана необхідна допомога, і тим більше шансів на порятунок життя і здоров'я малюка.

 

Насторожити маму і педіатра повинні такі симптоми:

 

  • Блідий або навіть синюшний колір шкіри, особливо кінчиків пальців, губ, вушних раковин. Шкіра набуває синюватого відтінку при годуванні грудьми або крику дитини.
  • Задишка або утруднене дихання.
  • Зниження фізичної активності: малюк млявий, загальмований.
  • Холодні кінцівки, або похолодання кінцівок під час годування або плачу.


Діагностика вроджених вад серця

 

Крім того, при прослуховуванні тонів серця педіатр може почути сторонні шуми, що в сукупності з іншими симптомами повинно послужити приводом для проведення обстеження дитини на предмет наявності вродженої вади серця. Обстеження бажано проводити в спеціалізованому діагностичному центрі, використовуючими новітні методики і сучасне діагностичне обладнання, для якомога точнішої діагностики, адже особливість лікування дітей полягає в тому, що вони не завжди можуть описати свій стан самі, а в ранньому віці не можуть взагалі. 


Хірургічне лікування

 

Усуваються вроджені пороки серця хірургічним шляхом. Треба відзначити, що стан такого напряму медицини, як дитяча кардіохірургія, служить маркером розвитку медицини в країні взагалі, оскільки дитяча кардіохірургія є мабуть, найскладнішою і відповідальною ділянкою, і на жаль, найдорожчою.

 

Вельми важливо зібрати якомога повніший анамнез, для чого необхідний прямий контакт матері дитини і лікаря, а по-друге, для успішного лікування необхідно навчити матір та інших членів сім'ї маленького пацієнта догляду за ним і дотриманню режиму безпеки. Ретельно обрана клініка, досвідчені кардіохірурги-педіатри та відповідальність батьків - ось запорука успішного усунення вродженої вади в дитячому віці.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34