(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Краснуха - це досить поширена і дуже заразна хвороба, що викликається інфекцією (вірус краснухи), яка може протікати гостро. Краснухою хворіють діти віком від 2 до 10 років, але краснухою можна і захворіти будучи дорослим, якщо дитиною не переніс це захворювання. Дітей від краснухи прищеплюють в обов'язковому порядку згідно з графіком вакцинації, якщо відсутні протипоказання для проведення щеплення, так як краснуха є дуже небезпечним захворюванням, що загрожує серйозними ускладненнями. Краснуха дуже небезпечна для вагітних жінок, так як під дією вірусу в 9 з 10 випадків у плода можуть виникнути важкі пороки розвитку.

 

Зараження краснухою у дітей, як і у дорослих, відбувається повітряно-краплинним шляхом. Заразитися легко можна при розмові або навіть поцілунку. Діти легко можуть підчепити вірус через дитячі іграшки. У разі якщо вагітну маму заразити краснухою, то і малюк може народитися з вродженою краснухою. Краснуха сама по собі підступна тим, що дитина може ще й не знати, що хворіє на краснуху, заражаючи інших дітей. Після того, як з'явиться висип хворий вважається заразним до 7 днів, а після можливість інфікування спадає і зовсім сходить нанівець.

 

Симптоми краснухи

 

Зазвичай захворювання починається з підвищення температури тіла. Температура може триматися в межах 38-41 ° від 2 до 5 днів. На шиї, обличчі та тулубі з'являються круглі або овальні рожеві висипання, які зникають через 1-2 дні. Як правило, після початку появи висипань температура тіла знижується до нормальної. Висип не викликає дискомфорт і свербіж, зникає самостійно і не потребує специфічного лікування. Лікарі діагностують краснуху на основі історії хвороби та огляду пацієнта. У лабораторних умовах використовують серологічні дослідження крові: визначення титру імуноглобуліну М до вірусу краснухи. Крім того, серед інших можливих симптомів краснухи можна відзначити біль в горлі, підвищену стомлюваність, нежить, зниження апетиту, збільшення лімфатичних вузлів на шиї та голові.

 

Краснуха (корова краснуха) - це поширена дитяча інфекція, захворювання, що викликає лихоманку і висип. Після перенесеного захворювання краснухою у дітей формується стійкий імунітет. Вірус краснухи поширюється повітряно-крапельним шляхом і трансплацентарно. Це означає, що можна заразитися при кашлі, чханні зараженої людини. При вагітності вірус краснухи передається дитині з крові матері через плаценту. Якщо мати заразилася в перші місяці вагітності, можуть розвинутися серйозні патології плода (сліпота і глухота, пороки розвитку мозку, серця), висока загроза викидня.

 

 Лікування краснухи

 

Специфічного лікування не існує. Використовують симптоматичне лікування: жарознижуючі засоби і.т.п. Рекомендується багато пити. Лікування краснухи у дітей ведеться зазвичай при домашніх умовах. Якщо у дитини з'явився висип, то рекомендується дотримання постільного режиму. Дитина має бути забезпечена повноцінним харчуванням і рясним питтям. Спеціальне лікування як таке відсутнє, але в разі ускладнень варто звернутися до дитячого лікаря по допомогу. Щоб запобігти поширенню інфекції, дітей варто ізолювати від тих, хто не хворів на краснуху на строк від 5 днів з моменту появи висипу. Дуже важливо звести до мінімуму контакт хворих дітей з вагітними жінками. Вакцинація від краснухи є в календарі щеплень. Вакцина вводиться внутрішньом'язово або підшкірно в 12-15 місяців і ще раз у віці 6 років. Імунітет починає розвиватися через 2-3 тижні і зберігається більше ніж 20 років. профілактика краснухи Вакцинація рекомендована дітям віком 15-18 місяців і дівчаткам в 12-14 років.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34