(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Диспепсія (греч. Dys- + pepsis травлення) - розлад травлення. Найчастіше це захворювання трапляється у дітей першого року життя, а потім протягом життя залежить від кількості і якості споживаної їжі.

 

Потрібно враховувати те, що не завжди обсяг споживаних продуктів у дітей  віку відповідає можливостям шлунково-кишкового тракту, те ж саме можна сказати і про склад їжі. Існує два види диспепсії у дітей: проста і токсична. При першій формі страждає функціонування шлунково-кишкового тракту, при другій - порушується обмін речовин.

 

Токсична диспепсія - захворювання переважно дітей грудного віку. Причини: порушення режиму харчування (наприклад, одностороннє живлення вуглеводами, жирами, білками), перегодовування, парентеральная інфекція (отит), вживання недоброякісної їжі. Розвитку токсичної диспепсії сприяє перегрівання дитини.

 

Симптоми.

 

Починається гостро. Іноді їй передує проста диспепсія. З'являються нестримне блювання і частий водянистий стілець з невеликою кількістю слизу. Втрата рідини з блювотними масами і рідким стільцем швидко призводить до зневоднення організму дитини. Розвивається токсичний синдром, на висоті якого пригнічується функція серцево-судинної системи та центральної нервової системи. На тлі токсикозу різко знижується імунобіологічна реактивність, і виникають вторинні осередки інфекції: пневмонія, пієлонефрит та ін.

 

Лікування.

 

Водно-чайна дієта протягом 18-24 год (злегка підсолоджений чай або фізіологічний розчин по 10-20 мл кожні 15 хв). Повністю на цей період виключається їжа. На 2-у добу починають дробове годування (по 10 мл) зцідженим грудним материнським або донорським молоком 12 разів на добу. До кінця тижня при відсутності блювоти, дитину прикладають до грудей, 1 раз на повне годування. Протягом 2-го тижня дитину переводять на нормальне по віку харчування. 

 

Одночасно з водно-чайної дієтою призначають антибіотики: левоміцетин, стрептоміцин, коліміцин та інші у віковому дозуванні.

 

Переважніше антибіотики вводять внутрішньом'язово, а стрептоміцин додають в сольові розчини, що вводяться крапельно внутрішньовенно.  Успіх лікування залежить від правильного призначення сольових розчинів, які застосовують для усунення зневоднення та ацидозу. Залежно від наявності того чи іншого синдрому (судомного, кардиоваскулярного та ін.) Проводять симптоматичну терапію.

 

При приєднанні інших захворювань, що ускладнюють перебіг токсичної диспепсії, слід негайно проводити терапію їх.  Зважаючи частих рвот існує небезпека виникнення аспірації блювотних мас та аспіраційної пневмонії. Тому дитину укладають на бік. Періодично зволожують слизову оболонку порожнини рота і очей, не допускають висихання її. До ніг, живота прикладають грілки. Необхідні догляд за шкірою, туалет після кожного акту дефекації і ін.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34