(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

проста диспепсія

Проста диспепсія - гострий розлад травлення функціонального характеру, що виявляється блювотою і проносом, без значного порушення загального стану.


В етіології провідними є: аліментарний фактор, дефекти догляду і інфекційні агенти (найчастіше - кишкова паличка). До сприяючих чинників належать раннє штучне і змішане вигодовування, рахіт, аномалії конституції, гіпотрофія, недоношеність.

 

Патогенез.

 

При прийомі їжі, що не відповідає віку, або при перегодовування, в силу недостатньої ферментативної активності та низькою кислотності шлункового соку, у дітей раннього віку їжа недостатньо обробляється в шлунку, що призводить до порушення фізіологічного травлення. У харчовому комку починають розмножуватися бактерії, посилюються патогенні властивості постійної мікрофлори кишечника, що призводить до посилення процесів гниття і бродіння, утворення газів і токсичних речовин. Подразнення рецепторів слизової призводить до посиленої перистальтике кишечника, збільшенню слизоутворення, що проявляється відрижками і проносом.


Клінічні прояви.

 

 Починається гостро, порушується сон, з'являється млявість, знижується апетит. Відзначається рідкий стілець зеленого кольору, зі слизом і білими грудочками, частотою 5-8 разів на добу, з кислим запахом. Періодично виникають кишкові кольки через що скупчуються гази, після відходження яких дитина заспокоюється. Температура тіла частіше нормальна, але може спостерігатися субфебрилітет. При огляді поза нападу кишкової кольки стан дитини відносно задовільний. Відзначається деяка блідість шкірних покривів, обкладений язик, іноді - молочниця на слизовій ротової порожнини. Живіт роздутий, при пальпації - бурчання, в області ануса - попрілості.
Диференційний діагноз проводиться з кишковими інфекціями, гострими хірургічними станами.
Основу лікування становить дієтотерапія. Відповідно до рекомендацій ВООЗ, голодна водно-чайна дієта не призначається і режим харчування не змінюється. Дитина отримує адаптовані суміші, приготовлені на овоче-зерновій основі, зі збалансованим вуглеводно-електролітним складом і низькою осмолярністю (HIPP, ORS-200), які мають абсорбуючі властивості, зменшують процеси бродіння, посилюють процеси регидратации, або грудне молоко із зазначеними сумішами в співвідношенні 1: 1 або 2: 1.

 

Через 4-8 годин дитину поступово переводять на суміші, які вона отримував до захворювання, спочатку в співвідношенні 1: 1, потім 2: 1, з ORS-200. Позитивний вплив мають фруктові пюре, багаті пектинами, дубильними речовинами, вітамінами і мінеральними солями. Дітям, які отримували до захворювання прикорм, відновлюють його прийом з 3-4 дня лікування.

 

На тлі дієтотерапії, призначають ферментотерапію (креон 1 кап. Х 3-4 рази на добу, під час прийому їжі, з невеликою кількістю води, лікреаза 1 кап. Х 2-4 рази на добу; вміст капсули розкрити і розчинити в молоці протягом 2-х тижнів.). Симптоматичне лікування включає відведення газів через газовідвідну трубку, призначення смекти (1 пакетик на добу в 50 мл кип'яченої води, давати протягом дня протягом 3-5 днів). При кишкових коліках використовують компрес на живіт, лікувальні клізми з валеріаною (1 крапля валеріани на місяць життя дитини). Для відновлення кишкової мікрофлори показані еубіотики курсом 2-3 тижнів.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34