(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Парентеральная диспепсія - це диспептичний синдром, що розвивається на тлі інших захворювань (запалення легенів, отит, пієліт і т. Д.). У зв'язку з інтоксикацією, температурної реакцією при цих захворюваннях знижується секреція травних залоз, порушуються нервово-гуморальні механізми.

Ослаблення організму сприяє також інвазії мікробної флори з нижніх відділів кишечника у верхні.

 

 Парентеральная диспепсія може значно погіршити загальний стан організму, серйозно ускладнити основне захворювання. У дітей, які страждають ексудативним діатезом або важкими невротичними розладами, послаблення стільця може наступити від незначних похибок у харчуванні та догляді. Такі проноси Черні відносив до розладів травлення конституційного походження. Вони обумовлені нахилом до пасудативно-катаральному запаленню слизових, підвищеною чутливістю організму до деяких харчових продуктів (коров'яче молоко, яйця, шоколад та ін.), Високою гідролабільностью, порушенням вегетативного тонусу. Клінічно диспепсії у дітей в зв'язку з аномаліями конституції зазвичай носять підгострий перебіг. При цьому часто відзначаються коливання ваги тіла. Загальне самопочуття дитини страждає мало.

 

У дітей перших тижнів життя, що знаходяться на грудному вигодовуванні, іноді спостерігається так звана минуща диспепсія новонароджених. Загальний стан у них не страждає, вони нормально прибувають у вазі. Припускають, що поява диспеітичного стільця пов'язано з мінливим складом молока матері і ферментної нестійкістю травлення дитини, зі зміною мікробної флори кишечника. Такого характеру диспепсія зазвичай проходить без лікування.

 

Лікування парентеральної диспепсії

 

Лікування парентеральної диспепсії починається з водно-чайної дієти. При цьому робиться перерва в годуванні на 6-12 годин, після чого дитина прикладається до грудей на 5 хвилин, а при штучному вигодовуванні йому дається пахтанье, кефір або білкове молоко в половинній дозі. Кількість їжі поступово збільшується, з тим щоб перейти до повної навантаженні на 3-5-й день від початку лікування.

 

При обмеженні кількості їжі в перші дні лікування необхідно досить забезпечити організм дитини рідиною. Шестимісячним дітям рідина розподіляється з розрахунку 120-150 мл на 1 кг ваги, більш старшим - 100 мл на 1 кг ваги на добу з урахуванням прийнятої рідкої їжі. Третина введеної рідини дається у вигляді розчину Рінгера, що попереджає втрату солей. Крім чаю можна рекомендувати 5% -ний розчин глюкози, настій шипшини. Іноді, особливо у дітей з ексудативним діатезом, що знаходяться на грудному вигодовуванні, при простій диспепсії ефективною виявляється заміна 1-2 годувань грудьми пахтаньем, білковим молоком або кефіром. З 2-3-го дня лікування призначаються витаміновміщуючі солі спочатку по 5-10 мл, потім доза поступово збільшується до 40-50 мл на добу. Перед годуванням дитині дають соляну кислоту з пепсином, а під час або після годування - панкреатин.

 

Для боротьби з метеоризмом і попередження кишкової коліки застосовуються вітрогінні трави (кропова вода, ромашка, питуитрин підшкірно), адсорбирующие (карболен), газовідвідна трубка. Якщо диспепсія пов'язана з ентеральною і парентеральною інфекцією, необхідно активно лікувати основне захворювання. При відсутності парентеральних вогнищ інфекції антибіотики і сульфаніламідні препарати зазвичай не застосовуються. Своєчасне лікування іншими засобами і дієтотерапія призводять до одужання дитини і наростання ваги вже через 5-7 днів.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34