(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Грижа у дітей досить серйозне нездужання, яке потребує відповідного лікування. І багато «народних методів» часто роблять ведмежу послугу. Занепокоєння батьків можна зрозуміти: у дитини щось випинається на животі, хірург каже, що, мовляв, розсмокчеться, почекайте, а рекламні оголошення заманливо пропонують: «вправлю грижу дітям будь-якого віку».

 

Що ж таке грижа? Це не що інше, як своєрідний «мішок», що виходить за певних умов з черевної порожнини. У ньому можуть перебувати кишки, сальник або будь-який інший орган. Так що якщо у вашого малюка при крику, неспокої або напруженні у пупочку або в паху утворюється безболісне випинання, зникаюче в спокійному стані, то ви вправі запідозрити грижу.

 

Панікувати не варто. Виявлення грижі не завжди тягне за собою термінову операцію. Виняток - утиск грижі при переповненні грижового мішка. Грижі у дітей частіше бувають вродженими і проявляються, як правило, відразу після народження. Причина - слабкість м'язів передньої черевної стінки.

 

Іноді ці м'язи слабкі тому, що ще недорозвинені: дитина з'явилася на світ недоношеною або фізіологічно незрілою - не всі органи встигли остаточно сформуватися. Два види гриж, найчастіше зустрічаються у дітей, і істотно відрізняються один від одного. І не тільки місцем своєї появи (пупкова грижа - в області пупка, а пахова, відповідно - паху).

 

Пахова грижа частіше зустрічається у хлопчиків. Причому нерідко поєднується з затримкою яєчка в черевній порожнині або паховому каналі. Її легко сплутати з водянкою оболонок яєчка, при якій мошонка опухає у зв'язку з надмірною освітою рідини, навколишнього яєчка, а також з варикоцеле. Тому й неприпустимі самостійне лікування та діагностика.

 

У дівчаток пахова грижа буває набагато рідше, але її поява для них особливо погана: ще «сплячі» яєчники не витримують тривалого здавлювання, і їх ніжна тканина може загинути. Обмеження грижі - серйозний привід для звернення до лікаря та екстреної допомоги.

 

При обмеженні дитина стає неспокійною, у неї з'являються раптові сильні болі і напруга м'язів в області грижового випинання, яке перестає вправлятися в черевну порожнину. Через кілька годин біль можуть вщухнути, але дитина стає млявою, скаржиться на нездужання. Утиск пупкової грижі зустрічається рідко. Ці грижі добре піддаються консервативному (без операцій) лікуванню. Часто буває достатньо лікувальної гімнастики і масажу для того, щоб передня черевна стінка зміцнилася, пупкове кільце зменшилася і грижа безслідно зникла. Зазвичай це відбувається до п'яти років. Якщо все-таки залишається необхідність в операції, то її краще зробити саме в цьому віці.

 

Для дівчинки операція необхідна і в разі розширеного пупкового кільця. Надалі може трапитися так, що вагітність і пологи розширять його ще більше, і тоді знову виникне небезпека грижі. Чи може грижа виникнути повторно? Може, але дуже рідко. І при правильно проведеної операції умов для цього не з'явиться. Широко входять в практику хірургії новітні медичні технології в області щадящих і безкровних методів лікування зводять нанівець можливість ускладнень, а крім того, роблять операції малотравматичними і набагато менш хворобливими. Через деякий час від недуги не залишиться й сліду: адже операція проводиться без розрізу. Але найголовніше - скорочується час перебування дитини в лікарні. Малюк не розлучається з мамою. А вже через кілька годин після операції йде додому.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34