(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Грип - це захворювання вірусного характеру, якому можуть піддаватися діти в тій же мірі, що й дорослі. Вірусна інфекція швидко поширюється особливо в холодний період року і набуває характеру епідемії.

 

При недбалому лікуванні грип може створити незворотні наслідки для дитини.

 

Найчастіше збудниками грипу можуть бути віруси специфічного характеру, які можуть передаватися до здорової людини від хворої людини повітряно-краплинним шляхом, тобто при чханні та кашлі. У разі якщо імунні сили організму не можуть виконувати свої завдання, то вірус грипу, проникаючи в кров, викликає серйозні порушення в організмі у людини.

 

Вперше грип був описаний давньогрецьким лікарем Гіппократом (V ст. До н. Е.) В його двотомній праці «Епідемії». Гіппократ називав це захворювання словом «катарсис» («Очищення»), оскільки він вважав, що завдяки високій температурі тіла і рясного потовиділення організм хворого очищається.

 

Грип викликається різними типами вірусів, тому розрізняються кілька його різновидів, однак для них характерні загальні симптоми: озноб, тупий головний біль, висока температура тіла, кашель з рідкою пінообразною мокротою, ломота. Грип не тільки вражає слизові оболонки дихальних шляхів, але і викликає виражене загальне отруєння організму.

 

У дитини, яка захворіла на грип, можуть проявлятися такі симптоми: вона стає млявою, може відмовлятися від прийому їжі, їй постійно хочеться спати. Потім дуже швидко проявляються інші симптоми грипу - це головні болі, озноб, больові відчуття в суглобах і м'язах по всьому тілу. Температура у дитини підвищується до позначки 38,5° С (в дуже важких випадках температура при грипі може піднятися до 40,5° С) і тримається пару днів. До явних симптомів грипу приєднується нежить з сухим, «гавкаючим» кашлем, болі в горлі. Іноді дитині боляче рухати очицями.

 

При ускладнених формах грипу у маленьких дітей можуть з'явитися симптоми, які свідчать про те, що вражена нервова система, - з'являються запаморочення, можливі галюцинації, судоми, блювота та інше. У багатьох дітей при грипі відзначається розлад кишечника.

 

Лікування грипу

 

Віруси, що викликають грип та ГРВІ, не переносять спеки і тепла, але добре розмножуються в холоді і вогкості. Тому першим засобом при боротьбі з вірусом є тепло: теплі зігріваючі компреси, гаряче питво, зігріваючий масаж, гірчичники, теплі ножні ванни. Цікаво, що вірусні інфекції швидше розвиваються при нерівномірному охолодженні тіла (коли, наприклад, людина ходить без шапки, але тепло одягнений або навпаки).

 

Завдяки обмеженому режиму харчування полегшується і прискорюється процес самоочищення організму. Не слід годувати хворого грипом важкої і щедрою їжею для «підтримки сил». Якщо хворий не хоче їсти, то не потрібно наполягати. Він сам попросить їжі, коли почне видужувати.

 

В розпал хвороби бажано поїти хворого лікувальними настоями і відварами з трав, соками та компотами (найкраще з сухофруктів).

 

Крім того просто необхідно сказати про щеплення від грипу. Своєчасна профілактична вакцинація допоможе не захворіти в період епідемії. Рекомендується строго дотримуватися всі поради лікуючого дитячого лікаря (педіатра), у тому числі щодо прийому антибіотиків, які можуть бути призначені з метою запобігання ускладнень.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34