(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Близько 90% населення земної кулі не з чуток знайомі з таким вірусним захворюванням, як герпес. Він здатний вражати шкірні покриви, слизові оболонки, в тому числі статевих органів і очей.

 

Герпес не обходить стороною і нервову систему людини. При зараженні на тілі людини спостерігається поява пухирців, в яких накопичується вельми заразна прозора рідина, що містить вірус герпесу. Цей вірус повністю невиліковний, тому потрапивши один раз в організм, він залишається там назавжди.

 

Але не все так погано. Існує цілий комплекс заходів, які сприяють тому, що, навіть перебуваючи в організмі людини, вірус не зможе заподіяти йому шкоду. Найбільш небезпечний герпес дітям, які часто хворіють, і, відповідно, мають знижений імунітет. Із загостренням герпесу дітлахи стикаються в результаті переохолодження або, навпаки, перегрівання на сонці, а також в той час, коли міняють звичну для них домашню обстановку і починають відвідувати дитячий сад або школу. Нервовий стрес, викликаний незвичним оточенням, і величезна кількість мікробів сприяють ослабленню захисних сил дитячого організму, в результаті чого герпес проявляє себе.

 

На початковому етапі захворювання у дитини з'являються свербіж і печіння, шкіра в місці майбутнього висипання червоніє і набрякає. У ряді випадків у дитини з'являється слабкість. Після чого з'являються описані вище бульбашки. Поступово бульбашки поступаються місцем ерозії, покриті скоринкою. В цей час у малюка може піднятися температура тіла, можлива наявність легкої інтоксикації. В середньому, зазначені симптоми триматися близько тижня, після чого безслідно зникають.

 

Якщо фахівець ставить діагноз герпес у дитини лікування його зводиться до наступного: по-перше, намагаються локалізувати і знешкодити інфекцію, що потрапила в організм, застосовуючи противірусні засоби у вигляді таблеток або місцево у вигляді мазей.

 

До таких препаратів належать «Фамвір», «Ацикловір» і «Вальтрекс». Крім того, намагаються запобігти повторному загостренню інфекції, використовуючи щеплення. Але, як правило, останні не є особливо ефективним засобом в боротьбі з герпесом. Вкрай важливо зміцнювати імунну систему дитини, застосовуючи інтерферони і імуностимулюючі засоби.

 

Крім звичних висипань на шкірі в області рота, може виникнути досить рідкісне, але, тим не менш, зустрічається захворювання - герпесная ангіна. Причинами її появи є такі фактори, як зневага хворим правилами особистої гігієни і зниження імунітету. Поштовхом до розвитку герпесного ангіни можуть послужити аденовіруси або ж грип. Симптоми цього захворювання не відрізняються від симптомів звичайної ангіни, тому визначити його можливо тільки після проведення спеціальних досліджень. Але в будь-якому випадку, якщо з'явилася герпесная ангіна у дітей лікування її буде тим же самим, що і при звичайній ангіні.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34