(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Гайморит - це запалення, інфекційне нагноєння слизової оболонки гайморової (гайморової) пазухи, що має інфекційну природу. Гайморит є однією з найпоширеніших ЛОР патологій. Як правило, захворювання як гайморит у дітей є наслідком нежиті. Абсолютно будь-яка дитина може страждати таким захворюванням, зокрема в осінній і зимовий період. Нежить наздоганяє маленьких дітей зненацька ще по причині недостатньо міцного імунітету. Тому батькам варто вчасно потурбуватися про профілактику простудних захворювань (ГРВІ) у дитини.

 

Причини гаймориту у дітей

 

 • Не вилікуваний нежить, інші простудні захворювання;
 • Алергічні риніти, порушення імунітету;
 • Захворювання зубів, порожнини рота (карієс, інші захворювання зубощелепної системи);
 • Грип, ГРВІ, інші інфекційні захворювання.

 

Причиною виникнення гаймориту у дітей може бути набряк слизової оболонки носа. У разі, коли в мікрофлорі множаться мікроорганізми патогенної природи, може настати гнійне запалення. Основним моментом при лікуванні гаймориту у дітей є усунення набряку слизової, що сприятиме зняттю запального процесу.

 

Симптоми гаймориту

 

 • Утруднене носове дихання, гугнявість голосу, відчуття закладеності носа;
 • Підвищення температури (при гострому гаймориті);
 • Почуття тиску, напруги в області гайморової пазухи;
 • Болі в області гайморової пазухи (можливі болі в області чола, області скул, скроневої області).

 

Якщо ви помітили у свого малюка перші симптоми гаймориту, не варто затягувати з лікуванням. У домашніх умовах ви зможете провести кілька процедур як інгаляція, промивання. Дуже часто застудою хворіють діти дошкільного віку і молодші школярі.

 

Не рекомендується займатися самолікуванням без призначень дитячого лікаря (педіатра) - це може негативно позначитися на здоров'ї вашої дитини. Варто пам'ятати, що невірне лікування або ж зовсім його відсутність може стати надалі причиною ускладнень.

 

Лікування гаймориту

 

Лікування гаймориту у дітей орієнтоване на ліквідацію набряку слизової оболонки носа, а також на відновлення просвіту між гайморової пазухою і порожниною носа. Обов'язково потрібно правильно діагностувати і пролікувати основну причину виникнення запального процесу (аденоїди, викривлення носової перегородки, захворювання зубів і т.п.)

 

Лікар може запропонувати для лікування гаймориту:

 

 • Місцеве лікування (судинозвужувальні засоби у формі крапель, мазей);
 • Лікарські препарати;
 • Вітамінотерапію, препарати для стимуляції імунітету;
 • Фізіотерапію; 
 • Хірургічні методи лікування.

 

Важливо! Не слід займатися самолікуванням гаймориту, діагностувати гайморит і правильно призначити схему лікування може тільки лікар-отоларинголог . Якщо ж інфекція успішно «заселилася» в гайморових пазухах, не варто переживати - лікування гаймориту у дітей в нашому дитячому медичному центрі ведеться швидко і успішно лікарями-фахівцями з великим досвідом роботи.

 

Самостійно починати лікування вам буде нелегко, тому варто звернутися до лікаря. Лікування гаймориту у дітей здійснює лікар-отоларинголог. На прийомі він проведе огляд дитини, підбере необхідне ефективне лікування для конкретного випадку. В деяких запущених випадках медикаментозне лікування не допомагає, тоді здійснюється проколювання гайморових пазух. Така процедура потрібна лише в таких випадках, коли у дитини відзначається сильний гнійний застій в пазухах, і висока температура тіла.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34