(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Гострий бронхіт - це запальне ураження бронхів будь-якого калібру різної етіології (інфекційної, алергічної, токсичної), розвинулась за короткий проміжок часу. Виділяють гострий бронхіт, гострий обструктивний бронхіт, гострий бронхіоліт.

 

Причини гострого бронхіту

 

 Найчастіше етіологічний фактор гострого бронхіту - різні віруси, рідше бактерії. Іррітаціонні бронхіти виникають при впливі токсичних і хімічних речовин, фізичних факторів. Можливі алергічні гострі бронхіти. Бронхіт нерідко супроводжує дифтерію, черевний тиф, коклюш. Етіологія бронхітів і їх клінічні особливості нерідко залежать від віку дітей.

 

Патогенез гострого бронхіту

 

Патогенез бронхіальної обструкції при обструктивному бронхіті і бронхиоліті складний і обумовлений, з одного боку, впливом самих респіраторних вірусів, з іншого; - анатомо-фізіологічними особливостями дітей, їх схильністю до алергічних реакцій. Вплив респіраторних вірусів на бронхолегочную систему дитини різноманітний: вони ушкоджують дихальний епітелій, підвищують проникність слизової оболонки, сприяють розвитку набряку і запальної інфільтрації клітинними елементами, порушують мукоциліарний кліренс.

 

Спазм бронхів може бути викликаний викидом біологічно активних речовин. У значній частини дітей епізоди бронхіальної обструкції рецидивують, у частини в подальшому розвивається бронхіальна астма.

 

Гострий бронхіт (простий) у дітей - гостре запальне захворювання бронхів, що протікає без ознак бронхіальної обструкції.

 

Симптоми гострого бронхіту

 

При гострому бронхіті, як правило, підвищується температура тіла. Тривалість лихоманки варіює і залежить від виду збудника. Так, при респіраторно-синцитіальних та парагриппозній інфекціях тривалість лихоманки становить 2-3 дні, а при мікоплазменній та аденовірусній - 10 днів і більше.

 

 Основний симптом бронхіту - кашель, сухий і нав'язливий на початку захворювання, надалі - вологий і продуктивний. При аускультації виявляють поширені дифузні грубі сухі і вологі середньо- і крупнопузирчатие хрипи. Лабораторні та інструментальні дослідження в периферичній крові змін може і не бути.

 

При вірусній інфекції виявляють лейкопенію, лімфоцитоз. Може бути невелике збільшення ШОЕ, а при приєднанні бактеріальної інфекції - нейтрофільоз, невеликий зсув лейкоцитарної формули вліво. Рентгенографію органів грудної клітки проводять для виключення пневмонії; при бронхіті зазвичай виявляють помірне дифузне посилення легеневого малюнка.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34