(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Атопічна бронхіальна астма є поширеним алергічним захворюванням. У дорослого населення захворюваність становить 6%, а серед дітей доходить до 20%. Вона є хронічним запальним захворюванням, що виявляється задухою і обструкцією бронхів.

 

Причини.

 

Найчастіше бронхіальну астму атопічної форми викликають алергени, що надходять в організм з повітрям: шерсть і частинки шкіри тварин, пилок рослин, побутовий пил, кліщі, перо, грибки. Важливу роль в розвитку і перебігу алергії грає спадкова схильність. Крім цього, виникненню захворювання сприяють часті захворювання інфекціями дихальних шляхів, несприятлива екологічна обстановка, тривалий прийом медикаментів, куріння.

 

Атопічна бронхіальна астма вкрай рідко викликається харчовими алергенами, і в основному у випадках якщо вони схожі з алергенами пилкових зерен.

 

Симптоми.

 

Напади задухи, утруднене дихання, хрипи і свисти, сухий нападоподібний кашель. При важкій формі захворювання і під час загострення з'являється задишка при фізичних навантаженнях. Часто напади задухи виникають в нічний час або через нетривалий час після контакту з алергеном.

 

Частота виникнення загострень визначається частотою контакту з подразником і його видом (алергія на пилок загострюється в сезон цвітіння рослин).

 

Лікування атопічної бронхіальної астми.

 

Діагностування не викликає труднощів, оскільки має характерний перебіг і симптоми. Основні труднощі - виявити алерген-подразник. Для цього беруться скаріфікаціонні і внутрішкірні алергічні проби, проводяться аналізи на реакцію на грибки, пилок, пил та інші подразники. Лікування проводиться комплексом симптоматичних засобів, залежно від стадії та форми захворювання, розвитку ускладнень.

 

Важливий компонент при лікуванні захворювання - це СІТ-терапія (алерген-специфічна імунотерапія). Вона полягає у створенні у пацієнта несприйнятливості до алергену, зухвалому астму, шляхом введення розчинів низьких доз алергену. Поступово у хворого розвивається толерантність і подразник перестає викликати запалення і алергічні реакції.

 

Для зняття симптомів задухи використовують бронхорозширюючі препарати: B2 агоністи (Вентолін, сальбутамол, фенотерол). Схожим ефектом володіють атровент і тровентол (похідні бромида). Ці кошти не мають лікувальні властивості, але сприяють швидкому зняттю симптомів. Для лікування атопічної астми використовують інгаляції протизапального характеру препаратами інтал, тайлед, будесонід, фліксотид.

 

При важких формах застосовують комбіновані препарати і кортикостероїди. Також для лікування захворювання використовують антигістамінні препарати: зиртек, супрастин.

 

Лікування переглядається і змінюється кожні три місяці. Широко використовуються методи нетрадиційної і народної медицини, гірудотерапія, дихальна гімнастика.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34