(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

 

Цей стан має безліч різних назв. Вперше визначення йому дав американський лікар, назвавши його просто «американським неврозом». Пізніше з'явився термін неврастенія (або простіше - нервова слабкість), синдром хронічної втоми, потім його почали називати синдромом менеджера. Але, мабуть, найбільш точним є все ж визначення «астенія» або «астенічний синдром».

 

У перекладі з грецької астенія означає слабкість, безсилля. І це найтиповіший симптом даного захворювання. Людина постійно відчуває втому, вона слабка, знесилена, розбита, нерідко на цьому фоні розвивається апатія. Внаслідок цього з'являється дратівливість і нервозність, порушення сну і відсутність апетиту. «Вичавлений лимон» - це саме про нього: неживий, та ще й на смак огидний.

 

Спілкування з таким приносить мало задоволення і стає скрутним. Існує безліч різних причин, які провокують розвиток астенічного синдрому. Але якщо говорити про дітей, то тут найчастіше «винна» школа.

 

Астенія часто розвивається на тлі підвищеного навантаження на дитину, постійних нових вимог, швидкого і насиченого ритму життя. Вона не встигає адаптуватися до ситуації, починає думати, нібито поставлені завдання їй не під силу і, зрештою, перестає робити спроби до їх розв'язання.

 

Найбільшою мірою неврастенії схильні першокласники. Сьогодні життя тече просто нереально швидко. Ми буквально не встигаємо ні за чим, і це відчуває кожен. Стільки насичених подій і нової інформації за один день не пережив би жоден з наших предків, напевно. Між тим, здоров'я наше, і особливо наших дітей, не поліпшується. Погана екологія, неякісне харчування, забруднена вода, підроблені ліки ... І школа в 6 років в поєднанні з кружками.

 

Маленька дитина, ще не зміцніла і слабенька. Змінюється не тільки її оточення, але і звичний уклад життя. До неї ставляться високі вимоги, в школі вона змушений виконувати чужі вказівки (з чого б це?), Весь час намагатися наздогнати і перегнати однокласників, довго висиджувати на одному місці практично нерухомо і при цьому не тільки слухати і запам'ятовувати урок, але ще й брати в ньому активну участь, принаймні, постійно напружувати мізки. Балаган на перервах не сприяє розслабленню і відпочинку, а коли дитина приходить додому, то там її чекають знову уроки, якщо за розкладом сьогодні немає гуртка з танців або малюванню. В іншому випадку за уроки доведеться сідати практично вночі - після вечері. І в такій напрузі вона перебуває тиждень за тижнем, що в результаті призводить до психологічної нестійкості і фізичного виснаження.

 

Дивно, що не всі малюки можуть спокійно переживати такі разючі зміни у своєму житті і швидко до них адаптуватися? ..   Як розпізнати астению у дитини?

 

Батьки начебто й розуміють, що школяр втомлюється. Проте думка про ймовірне порушення в даному випадку закрадається буквально в одиниць. Переважна більшість з нас списує все на лінь, і починає тероризувати бідну дитину ще більше, тільки усугубляючи її стан.

 

Як же розпізнати астенічний синдром у дитини і не дати йому закинути навчання вже з першого класу? Ми вже сказали, що найтиповішими ознаками астенії є безсилля і втома. Дитина буквально валиться з ніг, у неї не залишається сил на улюблені ігри та забави, вона вже не пустує як колись. З веселого і пустотливого малюк перетворюється на примхливого, роздратованого і буркотливого.

 

Йому нудно, нецікаво, а на додачу до всього - він себе ще погано почуває: турбують головні болі, може з'являтися сухість у роті, підвищена пітливість, чутливість до атмосферних і кліматичних змін, а також до зовнішніх подразників: яскравого світла, дотиків, різким запахам, гучних звуків.

 

Апетит знижується, інтерес до життя падає, його вже не стимулюють походи в парк або цирк - він хоче, щоб від нього відстали, та й тільки. Дитина при астенічному синдромі відчуває нестачу позитивних емоцій.

 

Вона дуже недовірлива, образлива, плаксива, сором'язлива і нерішуча. Виникає потреба в материнській любові й ласці, в спільному сні.

 

Для астенічного синдрому характерні різні порушення сну: постійна сонливість, безсоння, неспокій у сні, нічні кошмари, заснути ввечері йому дуже важко, а вранці - не підняти. Навіть вночі дитина не в змозі відключиться від давлючого над ним навантаження, щоб до завтрашнього дня відпочити і відновитися, тому що сон здебільшого поверхневий, неміцний. Вона стає неуважною, розсіяною, загальмованим, дуже швидко втомлюється, погано запам'ятовує, повільно реагує - і успішність в школі помітно знижується.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34