(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Пієлонефрит у дітей. Що це таке?

 

 Пієлонефрит - це запальне захворювання, при якому переважно уражаються миски та чашечки нирок, а також навколишня ниркова тканина. Нирки є життєво важливими органами, від роботи яких багато в чому залежить зростання, нормальний розвиток, а часом і життя дитини. На сьогоднішній день захворювання нирок у дітей займають друге місце по частоті після всіма відомих гострих респіраторних вірусних захворювань.

 

Пієлонефрит у дітей. Звідки він береться?

 

В нормі сеча у дітей стерильна, і тільки при ослабленні захисної функції слизової сечовивідних шляхів мікроорганізми можуть проникати в нирку і викликати її запалення. Найчастіше причиною пієлонефриту у дітей є кишкова паличка, яка потрапляє в сечові шляхи з околоанальной області (наприклад, при неправильному підмиванні дитини).

 

Саме тому дівчатка хворіють на пієлонефрит в 5-10 разів частіше хлопчиків. Звуження крайньої плоті (фімоз) унеможливлює ретельний туалет статевих органів, сприяє скупченню під нею смегми і є провідною причиною запалень сечових шляхів у хлопчиків. Так як пряма кишка і сечові шляхи розташовані поруч, при порушенні моторики кишечника (запори), при порушенні його мікрофлори (дисбактеріози) інфекція по лімфатичних судинах може проникати в бруньки і викликати у дітей пієлонефрит. При загальних важких захворюваннях дітей (ускладнені вірусні інфекції, гнійні вогнища в організмі, сепсис) мікроорганізми потрапляють в нирки по кровоносних судинах. Полегшують проникнення інфекції також такі стани, як вроджені аномалії розвитку сечових шляхів (мегауретер, міхурово-сечовідний рефлюкс), хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту і печінки, ослаблений імунітет, ГРВІ, стрес, авітаміноз, прийом токсичних для нирок ліків, свідома затримка сечовипускання дітьми .

 

Пієлонефрит у дітей. Як вчасно виявити?

 

Найчастіше провідною ознакою пієлонефриту у дітей є підвищення температури тіла до високих цифр (вище 38 ° С) протягом декількох днів без видимих причин, особливо в поєднанні із загальним поганим самопочуттям дитини (сонливість, відмова від їжі, млявість, слабкість, стомлюваність, плач , неспокій). У грудних дітей можуть з'явитися відрижки, блювота, рідкий стілець, діти постарше скаржаться на озноб, болі в животі, в надлобковій області, в попереку, часте сечовипускання, іноді відбувається неутримання сечі. При підозрі на пієлонефрит у дітей є обов'язковим ряд лабораторних аналізів. До них відносяться: загальний аналіз сечі, аналіз сечі по Нечипоренко, посів сечі на флору і чутливість до антибіотиків і уросептиків, контроль кількості сечі і дослідження концентраційної функції нирок - проба за Зимницьким, а також інструментальні дослідження (УЗД нирок і сечового міхура, доплерографія ниркового кровотоку, екскреторна урографія, мікційна цістоуретерографія та ін.)

 

Пієлонефрит у дітей лікування

 

Головним завданням лікування пієлонефриту у дітей є повне видалення збудника з сечових шляхів і попередження повторного зараження нирок. Лікування обов'язково має здійснюватися в стаціонарі. Дитині необхідно дотримуватися постільного режиму в перші дні захворювання, багато пити, вживати в основному молочно-рослинну їжу. Також рекомендується підвищити вживання рідини на 50% від вікової норми. Основною медикаментозною терапією пієлонефриту у дітей є антибактеріальна. Тривалий прийом антибіотиків є необхідним для попередження рецидивів та ускладнень в майбутньому. Зазвичай використовують препарати широкого спектра дії (захищені напівсинтетичні пеніциліни (амоксицилін), цефалоспорини (цефуроксим, цефотаксим), уросептики) з подальшою корекцією лікування в залежності від отриманих результатів бакпосева сечі.

 

Після основного курсу антибактеріальних препаратів терапію продовжують уросептиками (наприклад, фурагіном або грамурин) протягом 4-6 тижнів. При виникненні стійкості мікроорганізмів до використовуваних препаратів застосовують бактеріофаги і пробіотики. Важливу роль у лікуванні та профілактиці ускладнень і рецидивів пієлонефриту грає природна медицина.

 

Одним з найбільш ефективних і безпечних з використовуваних в даний час препаратів є Канефрон Н. Канефрон Н як препарат вибору це високоякісний німецький фітопрепарат, виготовлений з екологічно чистої сировини, що містить в своєму складі екстракти розмарину, любистку і золототисячника. Завдяки такому набору Канефрон Н легко справляється із запаленням сечовивідних шляхів.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34