(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Запалення середнього вуха, крім болю, може супроводжуватися підвищенням температури, загальною млявістю, нежиттю. В деяких випадках гострий отит швидко переходить в гнійну форму, вражаючи барабанну перетинку, що підвищує ризик переходу цього захворювання в хронічне.

 

Дрібні травми вуха та маніпуляції в ньому гострими предметами можуть стати причиною травматичного отиту. Інша поширена причина цього захворювання - хронічні вогнища інфекції в придаткових пазухах носа, носоглотці або на мигдалинах.

 

Чи можна лікувати отит самостійно?

 

Ви можете тільки запідозрити захворювання, але оглянути дитину, поставити діагноз і вибрати відповідне лікування повинен дитячий лікар. Сучасна терапія отиту включає антибактеріальні та протизапальні препарати, компреси і фізіотерапію, промивання носа і загальну терапію.

 

Для людини без медичної освіти призначення такого лікування - непосильне завдання. Якщо дитину спостерігає гомеопат, його поради також можуть виявитися дуже корисними. При хронічних отитах іноді рекомендується видалення аденоїдів. Вирішення цього питання залежить не від побажань батьків, а від об'єктивної необхідності.

 

Чого не можна робити при отиті?

 

Якщо у дитини піднімається температура вище 38ºС, малюкові протипоказані зігріваючі компреси (як і інші фізіопроцедури - наприклад, інгаляції). Це може погіршити її стан. Борний спирт, який раніше широко застосовувався для лікування отиту, може викликати опік шкіри слухового проходу і барабанної перетинки, тому від його застосування краще відмовитися.

 

Чим небезпечний отит для дитини?

 

Відсутність лікування, неадекватна або незавершена терапія можуть викликати ускладнення: погіршення слуху, хронічний отит, парез лицьового нерва, гострий мастоїдит (запалення соскоподібного відростка скроневої кістки), синдром подразнення оболонок головного мозку.

 

Як зазвичай протікає отит у дітей?

 

Захворювання зазвичай починається як звичайна ГРВІ. Поразка вуха може бути одно- і  двосторонньою  і виникає з першого дня хвороби або на другий-третій день.

 

Біль у вусі - основний симптом гострого отиту - часто супроводжується підвищенням температури, загальною млявістю дитини, нежиттю. В деяких випадках гострий отит може переходити в гнійну форму, вражаючи барабанну перетинку. Це підвищує ризик розвитку хронічної форми отиту, ознаками якої є незаростаючий отвір в барабанним перетинках, зниження слуху і виділення гною з вуха.

 

Як розпізнати отит у маленьких дітей?

 

Отити у дітей у віці до року часто проходять у прихованій формі. Поки дитина маленька, буває важко встановити правильний діагноз. Немовля може крутити головою, відмовлятися від їжі, відвертатися від материнських грудей. Якщо малюк тре і смикає вухо, це може бути як ознакою болю, так і просто звичкою. Для визначення больових відчуттів можна натиснути на виступ близько вушної раковини (козелок). Якщо вухо не болить, то дитина швидше за все на це натискання не відреагує.

 

У чому причина частих отитів?

 

Евстахіева труба, що сполучає горло з барабанною порожниною, у дітей молодшого віку ще дуже коротка, і її широкий отвір розташований в безпосередній близькості від аденоїдів. Якщо у малюка нежить або болить горло, то виділення легко проникають в область середнього вуха, інфікуючи барабанну перетинку. Хронічні вогнища інфекції в придаткових пазухах носа, носоглотці або на мигдалинах, ринофарингит, збільшені аденоїди, повторювані застуди сприяють частому проникненню інфекції з глотки в вухо. До того ж постійне горизонтальне положення у дітей, що ще не вміють повзати і ходити, заважає відтоку слизу з носоглотки. Не менш небезпечно і занадто інтенсивне сморкання.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34