Стоматология ЮАО
(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Опис хвороби  

 

Анемія дитяча то захворювання кровоносної системи в дитячому віці, яке характеризується низьким рівнем гемоглобіну або еритроцитів в крові дитини. Оскільки в дитячому віці рівень гемоглобіну в крові (а також еритроцитів) постійно змінюється, у зв'язку з ростом клітин всіх тканин і систем організму, то анемію зазвичай діагностують у тому випадку, якщо цей рівень не відповідає загальноприйнятим віковим нормам.

 

Основними причинами анемії у дітей є післяродові кровотечі у новонароджених. В свою чергу, кровотечі у малюків можуть бути з кількох причин: розриви або тріщини пуповини, передлежання плаценти, її пошкодження або відшарування, пошкодження плаценти під час хірургічних операцій, плодо-материнські кровотечі, внутрішньочерепні кровотечі, розриви селезінки або патологія печінки.

 

 Існує три види дитячої анемії, які визначають причини розвитку анемії: постгеморрагічна анемія (наступаюча, як наслідок рясної крововтрати), дефіцитна анемія (апластична або гипопластична) (наступаюча як наслідок патологічного кровотворення) і гемолітична анемія (наступаюча як наслідок кровознищення).

 

Симптоми

 

Усі симптоми і прояви дитячої анемії залежать від вікової групи, до якої належить дитина - пацієнт, від ступеня тяжкості захворювання та виду самої анемії. У старшому дитячому віці дитина буде відчувати швидко наступаючу стомлюваність і слабкість організму. У дитини буде блідий вигляд, може з'явитися задишка і прискорене серцебиття, вона може скаржитися на запаморочення і головні болі, його пальці кінцівок часто будуть холодними.

 

Анемія в легкій або середній формі може протікати в дитячому організмі абсолютно непомітно, і ні як не проявлюючись. Виявити її можна тільки при дослідженні крові дитини. При істотних зниженнях рівня гемоглобіну та еритроцитів у крові симптоматика стає очевидною.

 

Діагностика  

 

Діагностування анемії у дітей ґрунтується виключно на результатах аналізів крові. Обов'язково робиться загальний аналіз, з якого видно рівень гемоглобіну і кількість еритроцитів в крові дитини. І в разі низького рівня того й іншого, призначається ряд додаткових аналізів, для встановлення і визначення точного виду анемії.

 

Профілактика

 

Щоб уникнути анемії у дитини, їй необхідно забезпечити правильне і збалансоване харчування і здорову фізичну активність. Тому, якщо в грудному віці дитина починає отримувати штучну їжу (не материнської грудне молоко), то необхідно ретельно скласти дитячий раціон харчування. Необхідно звернутися до лікаря, щоб фахівець розповів, що необхідно вашій дитині.

 

Так само варто приділяти увагу зміцненню імунітету малюка з грудного віку. Для цього потрібно частіше виходити на прогулянку, бувати з дитиною на сонці і загартовувати його з самого народження.

 

Лікування

 

Лікування анемії у дітей має на меті - повну ліквідацію причин розвитку даного захворювання. Наприклад, необхідна повна зупинка кровотечі, нормалізація харчування дитини (тобто, необхідно, щоб дитячий організм отримував в нормі всі необхідні мікроелементи і вітаміни через їжу), лікування інтоксикації організму і в найважчих випадках - пересадка (трансплантація) кісткового мозку. При анемії залізодефіцитній призначають лікарські препарати, що містять в собі сульфат заліза. Будь-яка методика лікування дитячої анемії залежить від віку дитини і виду самого захворювання.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34