(0652) 27-43-34
Рейстрація
|

Статті

Сьогодні алергія вважається найпоширенішим захворюванням у світі. Лікарі б'ють на сполох: вже майже чверть населення планети страждає від даного захворювання, і з кожним роком кількість алергіків невпинно зростає.  Серед причин, що призводять до алергії, лікарі виділяють кілька. Це і екологічні умови, і нездорове харчування, малорухливість і генетична схильність.

 

Окремо потрібно сказати про такий істотний фактор, як надмірна чистота. Згідно з даними медичних спостережень за останні десятиліття, переважна більшість алергіків - це жителі міст. Серед сільських жителів алергія зустрічається вкрай рідко. Також алергія майже не зустрічається в районах з поганими санітарними умовами. В умовах майже стерильної чистоти організм не стикається з мікробами, які в нормальних умовах багатомільйонними популяціями витають у навколишньому просторі. У підсумку імунна система починає "втрачати форму", що часто призводить до збоїв. 

 

За останній час різко збільшується і кількість дітей, які хворіють на алергію. Все частіше захворювання протікає у важкій формі, що вимагає серйозного лікування. Чому так відбувається, і що повинні знати батьки, щоб мінімізувати ймовірність розвитку недуги у своєї дитини?  Що сприяє алергії?  З раннього дитинства батьки повинні бути максимально пильні, і захистити свою дитину від чинників, що сприяють алергії.

 

На сьогоднішній день відомо, що найчастіше алергія розвивається у тих дітей, чиї батьки також страждали алергією. Однак спадковість реалізується тільки лише в підходящих умовах, від яких і потрібно захищати свою дитину. 

 

Нездорова їжа.  

 

У розвитку недуги величезне значення має харчування. Під час вагітності жінка повинна ретельно стежити за своїм раціоном, попередньо проконсультувавшись з лікарем. Встановлено, що надмірне споживання шоколаду, морепродуктів, апельсинів і копченостей сприяє розвитку алергії у майбутньої дитини. 

 

Виключати алергенні продукти також потрібно і під час грудного вигодовування. Речовини, що містяться в продуктах харчування, проникають в грудне молоко, а потім і в організм малюка.  Якщо відмовитися від грудного вигодовування і годувати дитину молочними сумішами (що особливо не гіпоалергенними), то це також може спровокувати алергічну реакцію. Особливо погано малюки переносять коров'яче молоко.

 

Тварини і рослини  

 

Звичайно ж, прогулянки на свіжому повітрі йдуть тільки на користь, але все має бути в міру. В період активного цвітіння краще не затримуватися надовго в районах з рослинним розмаїттям. Підлити масла в вогонь можуть і кімнатні рослини. Також алергія може розвинутися на домашніх тварин, особливо, якщо ви не обмежуєтеся лише одним вихованців, а тримайте в себе цілий зоопарк. 

 

Вологе прибирання

 

Пил з вулиці і квітковий пилок з дерев кожен день проникають у ваш будинок через вікна. Щоб незвані гості довго не затримувалися у вашому приміщенні, потрібно щодня проводити вологе прибирання. Водночас прибирання з застосуванням дезінфікуючих засобів можна проводити лише 1-2 рази на тиждень. 

 

Особливо важливі часті провітрювання. Сирість - це ідеальна умова для росту грибків, які також часто викликають у дітей алергію.

 

Часті проблеми  

 

Самою частою формою дитячої алергії являється атопічний дерматит - висипання на шкірних покривах, які супроводжуються свербінням. За деякими даними, від цього захворювання страждають близько 30% всіх дітей в світі. 

 

Як правило, атопічний дерматит починається вже на першому році життя дитини. Якщо захворювання пустити на самоплив, і вчасно не звернутися до лікаря, то з часом можуть виникнути й інші алергічні прояви, наприклад риніт і навіть астма.  У терапевтичних цілях лікар призначить спеціальну дієту, яка виключає споживання алергенних продуктів (наприклад, яєць, риби, томатів, полуниці, меду, шоколаду та інших).

 

Також лікар призначити спеціальні водні процедури для зволоження шкіри і дасть рекомендації по догляду за нею. При необхідності призначаються спеціальні препарати, тормозящі розвиток алергічних процесів.

Головна

Контакти

Про нас

Поліклініка

Стаціонар

Допоможи дітям

м. Сімферополь, вул. Титова, 77, 95034
(0652) 27-43-34